giweather joomla module

Kurzy

Česká škola v Lisabonu

Po vzoru projektu České školy bez hranic byla založena v Lisabonu česká škola, určená pro všechny děti, které „se chtějí učit mluvit, zpívat, číst, psát, myslet! česky a též poznávat kulturu a historii České republiky. To vše hrou a za pomoci hudby, recitace a výtvarného umění všeho druhu. “Bilingvní děti, které Česká škola bez hranic vzdělává a vychovává, představují pro svou rodnou zemi a zároveň i pro zemi, ve které žijí, bohatý intelektuální, ekonomický a sociální potenciál. Tyto děti budou schopny, díky svým jazykovým a kulturním znalostem, uchovat českou identitu v zahraničí a přispět k vzájemnému porozumění mezi národy.“ To jsou slova iniciátorky a zakladatelky první školy tohoto druhu v Paříži, Lucie Slavíkové-Boucher. Z pařížské iniciativy postupně vznikla mezinárodní síť škol s vlastním návazným vzdělávacím systémem, jejíž součástí se chce stát i budoucí Česká škola bez hranic Lisabon. Pilotní pololetí začíná v sobotu 6. října 2012.

Více na http://www.kcsp.pt/ceska-skola-v-lisabonu/

Výuka portugalštiny

Honorární konzulát České republiky nabízí možnost výuky portugalštiny s českou lektorkou žijící v Portugalsku. Výuka může probíhat ve skupině, individuálně nebo přes internet.
V případě zájmu o více informací kontaktujte, prosím, honorární konzulát: Tel.: +351 289 804 478, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Evropský den jazyků

Dne 29. září 2012 se v Instituto Camões v Lisabonu uskuteční Den Evropských jazyků. Návštěvníci se budou moci zůčastnit mini hodiny češtiny, získat informace o studiu češtiny v Portugalsku nebo o České republice či se např. zúčastnit fotografické soutěže, tomboly o jazykové kurzy či gastronomické ochutnávky. Připraveny jsou také mini hodiny němčiny, francouzštiny, španělštiny, finštiny, italštiny a rumunštiny. V programu jsou také aktivity pro nejmenší návštěvníky. Vstup je zdarma.

Program naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Lisabonu:

http://www.mzv.cz/lisbon/cz/aktuality_zpravy_udalosti/evropsky_den_jazyku.html